10 věcí které NEDĚLAT v Cancúnu

03.05.2017

Chytat bronz na pláži, popíjet margaritu či tequilla sunrise, nakupovat. To jsou věci které v Cancúnu rozhodně dělat musíte. Co ale raději nedělat, jsme se rozhodli popsat v dnešním článku.

Nereagujte na nabídky na letišti

Jakmile vystoupíte z letadla, vyzvednete si zavazadlo, projdete imigrační kontrolou a zamíříte k východu, vrhne se vás spousty obchodníků co nabízejí zážitky, akce a taxíky. Za žádných okolností od nich nic nekupujte, vše je tu předražené včetně taxi. Pokračujte k východu s úsměvem a se slovy

 NO GRACIAS.

Nepijte vodu z vodovodu

I když je v Cancúnu (pozor ne v MEXIKU) voda pitná, je plná minerálů, které by se vám mohli usadit v podobě písku a kamenů na ledvinách a v močových cestách. Doporučujeme proto pít pouze balenou vodu. V Caribic home máme v kuchyni barel s pitnou vodou, kterou se můžete kdykoli osvěžit. Sprchování a čištění zubů vodou z vodovodu je nezávadné.

Nezapomeňte smlouvat

Nenakupujte na trhu za první cenu kterou obchodník navrhne. Vždy se pokuste cenu usmlouvat. Více o smlouvání v našem článku zde.

Nezapoměňte si doma sluneční brýle a opalovací krém

Bez slunečních brýlí se neobejdete! I v lednu je v Cancúnu sluníčko ostré a ceny opalovacích krémů a brýlí opravdu velmi přehnané. Proto raději sbalte s sebou.

Nebojte se objevovat

Nezůstávejte pouze na plážích, přestože jsou úchvatné. Vyražte objevovat! Isla Mujeres, Tulum, Playa del Carmen či okouzlující Cenotes. To všechno jsou místa, která musíte navštívit.

Nezapomínejte nechávat spropitné

Pro servírky, číšníky ale i pro penzisty třeba ve Wallmartu, kteří vám ukládají nákup do tašek, je spropitné velmi podstatná část příjmu! Obvyklé je 10 -20% z utracené částky.

Neočekávejte, že zde všichni mluví anglicky

Mexiko je hispánská země a mnoho lidí zde anglicky nemluví. Před cestou se naučte základní fráze jako "dobrý den", "dobrý večer", "děkuji", "prosím", "kolik stojí?", "kudy se jde?". 

Neopalujte se "nahoře bez"

Mimo označené nudistické pláže je zde opalovaní "nahoře bez", stejně jako ve Spojených státech, velmi neslušné. Nehodí se ani plavkové kalhotky typu tanga.

Nečekejte věci "na čas"

V Mexiku, vlastně celém Karibiku, mají svůj vlastní čas. Pokud vám Mexičan řekně, že to bude na hodinu očekávejte spíš dvě a víc hodin. Berte věci s nadhledem a užívejte svoji vlastní siestu :-)

Neváhejte přijet do Cancunu

Cancún je nejbezpečnější místo v celém Mexiku. Policejní hlídky na každém rohu zajišťují bezpečnost turistům. Samozřejmě doporučujeme v noci nezacházet do tmavých opuštěných uliček a hlídat si doklady a hotovost, ale upřímně kde na světě to v dnešní době dělat nemusíte? Za nás je Cancún jedno z nejkouzelnějších míst na světě. Prolínající se kultury, romantika, mystično, nejbělejší pláže a usměvaví, přátelští lidé to je lahodný koktejl, který musíte ochutnat!