Nákupy v Mexiku aneb smlouvat či nesmlouvat

23.03.2017

Pokud milujete bižuterii a ruční práci bude pro vás Mexiko nákupním rájem. Nepřeberné množství barev a vůní, které nabízejí Mexické tržnice jinde neuvidíte.

Na tržištích, španělsky Mercados, můžete,pokud umíte smlouvat výhodně nakoupit různé suvenýry, sombrera, Aztécké a Mayské masky, kalendáře, bižuteri, ručně prošívané deky, polštáře, halenky, košile, minerální kameny, stříbro a mnoho dalšího. Většinou se jedná o výrobky které jsou vyrobeny přímo místními řemeslníky.

Smlouvání o ceně u stánkařů a plážových prodejců je běžné. S trochou sympatií a umu můžete cenu srazit na 2/3 z původní ceny zboží. Nám se osvědčil "nezájem", při odchodu od stánku, začne prodejce sám navrhovat nižší cenu. Také vám nabídne nižší cenu, když projevíte zájem o víc kusů zboží. Pozor ale ať obchodníka neurazíte příliš nízkou nabídkou. Také je nevhodné smlovat o věci které nechcete koupit. Doporučujeme si před nákupem suvenýrů udělat malý průzkum cen na tržištích i v kamenných obchodech, aby jste měli o cenách přehled.

V kamenných obchodech se nesmlouvá a cena je zde pevně daná. Nicméně obchody mají také pár výhod. Jednak v nich existuje určitý standard kvality prodávaného zboží a její kontroly. Mnoho z obchodů vám je navíc schopno nákup poslat až domů, což vám ušetří spoustu jednání s byrokraty, pokud byste se do vyřizování pustili sami.

Při nákupu suvenýrů a alkoholu myslete také na místo v zavazadlech a na zákony EU, aby jste se při cestě domů nesetkali s nepříjemnostmi.

Nejnovější čtení na našem blogu 

To zkoumám už dva roky a vždy jsem o něco chytřejší. Dnes jsem se na letišti dozvěděla konečně důležité informace, které pomůžou nejen mě, ale i vám. Ukážu vám jak v Mexiku nakupovat a dostávat za to peníze zpět.

Jedna z nejčastějších otázek na kterou se nás ptáte je jestli je Mexiko bezpečné, i naopak nebezpečné.

Chytat bronz na pláži, popíjet margaritu či tequilla sunrise, nakupovat. To jsou věci které v Cancúnu rozhodně dělat musíte. Co ale raději nedělat, jsme se rozhodli popsat v dnešním článku.