Tipy na výlety: Okolí Cancúnu

07.04.2017

Plánujete navštívit Cancún a přemýšlíte, jaké výlety podniknout?

Připravili jsme pro vás několik zajímavých výletů, které určitě nesmí chybět ve vašem itineráři. Pokud máte konkrétní představu o tom, co chcete navštívit, v ceně našeho ubytování obdržíte i doporučení výletů na míru. 

Poznejte 7. div světa

Vydejte se na výlet do sídelního města Mayů CHICHEN ITZÁ. Je to světoznámý klenot, nejdůležitější kulturní centrum mayské civilizace, součást kulturního dědictví lidstva a od července 2007 jeden ze sedmi nových divů světa. V době jarní rovnodennosti dochází díky efektu střídání světla a stínů k vytvoření pozoruhodného obrazu, kdy se zdá, že z vrcholu pyramidy slézá na zem had. Mystické město s velkolepou pyramidou, observatoří, ohromným míčovým hřištěm či Chrámem válečníků vás jistě uchvátí.

Vstupné je 242 pesos, otevřeno mají od 8:00-16:30 a nachází se cca 2 hod od Cancunu.

Máyské městečko Tulum

Jedna z nejvýznamnějších památek starých Mayů, rozložená na útesech vysokých 12 metrů, nad blankytně modrými vodami Karibského moře. Po prohlídce pyramid vás možná zláká sněhově bílá pláž a vody Karibiku.

Vstupné 70 pesos, otevřeno od 8:00-16:30, 2 hod cesty z Cancunu.

Magický ostrov

Jedním z nejkrásnějších ostrovů je Ostrov žen, Isla Mujeres, který je právem považovaný za jedno z nejromantičtějších míst v Mexiku. Ženy sem jezdí pro smyslnou energii a splnění svých přání bohyní Ixchel, které je tento ostrov zasvěcen. Den plný zábavy a odpočinku, plavání či šnorchlování zažijete s rodinou či přáteli. Můžete navštívit haciendu piráta nebo místní tržnici a nakoupit některé suvenýry. Více o tomto ostrůvku se dozvíte v některém z příštích článků.

Trajekt vás z Cancunu vezme za 300 pesos včetně zpáteční jízdenky, cesta trvá 30 min. Doporučujeme přístav: Puerto Juarez, který je pro místní, tudíž platíte v pesos, namísto dolarových cen v hotelové zóně.

Přírodní vodní park 

Yal-Ku, místo kde splynete s přírodou. Můžete si zaplavat s množstvím barevných tropických ryb. Jedná se o neobvyklý park, kde při šnorchlování zažijete vodní tvory v jejich přirozeném prostředí, máte možnost plavat s různými druhy karibských ryb.

Cena je 14 USD, pro děti 10USD.

Koloniální perla

Jestli máte chuť se podívat do koloniálního města, doporučujeme vám hlavní město státu Yucatan, Méridu. Nachází se 3 hod od Cancunu a uchvátí vás svojí barevností. Můžete se projet v kočáře za dostupné peníze, nakoupit tipické mexické kroje či oblečení, laděné do koloniálního stylu. Stále se tak lidé v dnešní době oblékají a snoubí modernu se svým folklórem. 

Mérida je živým kulturním a společenským centrem, nachází se zde četná muzea, galerie, kina, restaurace, obchody. Hudba a tanec patří neodmyslitelně ke koloritu města. Je zde zachováno mnoho krásných koloniálních staveb. Známou ulici Paseo de Montejo lemují originální sochy, které se každých 10 měsíců obměňují.

Příště se podíváme do historie: 

Cancún - brána do Karibiku

Zuzzi