Počasí v Cancúnu - kdy vyrazit na dovolenou snů

31.03.2017

Často se nás ptáte kdy do Cancúnu vyrazit z hlediska počasí. V dnešním článku se podíváme podrobněji na to, co vás který měsíc v Karibském letovisku čeká.

Cancún, Playa del Carmen nebo Mayská riviéra představují největší jistotu Mexika z hlediska počasí. Je zde celoročně velké teplo, dokonce i v obdobích, kdy ve vyšších polohách ve vnitrozemí teploty znatelně klesají. Zima v přímořských oblastech v Mexiku je srovnatelná s létem v České republice.

RELAX

Koupat se, opalovat nebo se jen tak válet na pláži s kokosovým drinkem v ruce můžete v Cancúnu opravdu po celý rok. Pokud máte rádi opravdu teplo,myslíme tím opékat se za živa, nebo se chcete rozpustit v moři, doporučujeme vyrazit od dubna do října. V dubnu a květnu je zde také nejmenší pravděpodobnost deště, nejnižší vlhkost vzduchu a nejvíce hodin slunečního svitu.

VÝLETY

Vyrážite-li do Mexika za poznáváním přírodních památek zvolte část roku během a po období dešťů tedy od června do října. Exotické palmové porosty a rozhlehlé přírodní parky a rezervace lze nejlépe pozorovat právě po překonání období sucha.

Kulturní památky lze navštívit po celý rok, pokud preferujete mírnější klima, azurovou oblohu a lehký vánek, doporučujeme na pyramidy vyrazit od listopadu do dubna.

SPORT

Kdo má rád aktivní dovolenou, má opět v Cancúnu ideální podmínky po celý rok. Nejlepší klima nastává od října do dubna, kdy je nejmenší pravděpodobnost deště a není příliš dusno. V Cancúnu lze doporučit vodní sporty a golfová hřiště, která jsou zde po celé Hotelové zóně.

KULTURA

Středoamerický temperament, stejně jako jihoamerický, hraje velkou roli při oslavě národních svátků a významných dnů. Oslavy zde probíhají úplně jinak než, jak je známe my,  ve středu Evropy. Mexičané zkrátka umí slavit po svém. Ve velkém. Po celý rok zde probíhá mnoho oslav a určitě stojí za to některou z nich navštívit. Počasí zde atmosféru rozhodně nepokazí.

V lednu se dá navštívit festival v Meridě, opravdu velký karneval je k vidění 46 dnů před Velikonoční nedělí. Pokud se rádi bojíte, navštivte akce spojené se dnem všech mrtvých na začátku listopadu. Celoročně se pořádají tradiční zápasnické show "lucha libre" podobné americkému wrestlingu nebo víkendové býčí zápasy.

Janzzi

Další články na blogu

 

To zkoumám už dva roky a vždy jsem o něco chytřejší. Dnes jsem se na letišti dozvěděla konečně důležité informace, které pomůžou nejen mě, ale i vám. Ukážu vám jak v Mexiku nakupovat a dostávat za to peníze zpět.

Jedna z nejčastějších otázek na kterou se nás ptáte je jestli je Mexiko bezpečné, i naopak nebezpečné.

Chytat bronz na pláži, popíjet margaritu či tequilla sunrise, nakupovat. To jsou věci které v Cancúnu rozhodně dělat musíte. Co ale raději nedělat, jsme se rozhodli popsat v dnešním článku.

Chcete se ubytovat?