Doprava v Cancúnu - nebojte se půjčit si auto!

01.05.2017

Jedna z nejčastějších otázek, na kterou se nás ptáte je jak a kde si půjčit v Cancúnu auto. Dnes pro vás máme odpověď.

Půjčení auta je opravdu nejjednoduší a nejpohodlnější způsob dopravy po Cancúnu a Mayské riviéře. V Cancúnu je styl jízdy velmi podobný způsobu jaký známe z větších evropských měst. Doprava musí takzvaně odsejpat, zbytečně se nezdržuje na křižovatkách a parkuje se na vyznačených místech. I když se vám ze začátku může zdát, že mexičtí řidiči se chovají nevyzpytatelně a často překračují rychlost, brzo si zvyknete řídit jako domorodec. Po celém městě je rychlost omezená na 40 km/h. Mimo město pak až na 110 km/h. Tolerance alkoholu v krvi je pro turisty v podstatě 0 a překročení rychlosti se trestá pokutou. Její výška vždy záleží na příslušném policistovi a je vzhledem k velké korupci v Mexiku těžko odhadnutelná dopředu. Mexiko má kvalitní síť hlavních silnic a dálnic, z nichž jsou některé zpoplatněné.

Co mít s sebou

K zapůjčení auta v Mexiku musíte vlastnit kreditní kartu. POZOR neplést s platební kartou k vašemu běžnému účtu! Kreditní kartu musíte předložit při převzetí vozidla v autopůjčovně. Na ní musíte mít kredit minimálně 25 000,- Kč, který vám bude zablokován na kartě jako vratná kauce pro případ poškození vozidla. Tato vratná kauce se pohybuje od 6 000,- do 20 000,- mexických pesos, dle typu zapůjčeného auta. Dále musíte předložit cestovní pas a mezinárodní řidičský průkaz. Kreditní karta a doklady by měli všechny být na jméno řidiče. Auto si v půjčovně převezmete s plnou nádrží, před vrácením vozu doporučujeme dotankovat nádrž, je to výhodnější, než když vám rozdíl dopočítají v půjčovně. Určitě si také auto při převzetí dobře prohlédněte, poukažte na možné vady, škrábance a další. Můžete si také auto nafotit. Tím předejdete možným nepříjemnostem při vracení vozu.

Kde půjčit auto

Rozhodně doporučujeme si rezervovat zapůjčení auta předem - online. Nám i našim hostům se osvědčila společnost Greenmotion. Společnost má profesionální přístup, rozumné ceny a auto lze vyzvednout a vrátit na letišti v Cancúnu.

Kde nepůjčit auto

Doporučujeme vyhnout se malým "neprověřeným" společnostem. V žádném případě si nepůjčujte vůz u společnosti American Car. Opravdu s ní nemáme dobré zkušenosti.

Síť benzínových stanic je v Cancúnu dobrá a většina z nich má otevřeno 24 hodin denně. Cena paliva se pohybuje kolem 12 mexických pesos/ litr.

Auto parkujte na označených parkovištích, nezajíždějte do bočních neosvětlených uliček, nesjíždějte z hlavních tras a snažte se předejít škrábancům a ťukacům na vozidle. V Caribic Home máme dvě parkovací místa před domem chráněná bránou, nebo lze bezpečně parkovat v ulici. Čtvrť Villa Marino je s ostrahou 24/7 a přístup do ní mají pouze obyvatelé čtvrti.

Přejeme vám mnoho šťastných kilometrů a naviděnou v Cancúnu.

Janzzi