Cancún - brána do Karibiku

15.04.2017

Neuvěřitelně bílé písčité pláže a karibská atmosféra. Cancún.

Dnes vám přiblížíme velmi krátkou, ale zajímavou historii města a dáme pár tipů na jaké pláže zajít.

Překlad názvu z mayštiny Ka'an Ku´un -  "žlutý had" , Kaŋˈkun - "hnízdo hadů".

 Před čtyřmi desítkami let byl Cancún pouští a málokdo věděl o jeho existenci. Na ostrově Cancun, dnes známém jako Hotelová zóna, žili 3 lidé, v přilehlé rybářské vesničce Puerto Juárez pak 117 obyvatel. Byla to téměř zapomenutá oblast v Karibiku, skládající se jen z písečných dun, mangrovových porostů, panenské džungle a neprozkoumaných pláží.

V roce 1969 schválila Mexická vláda výstavbu turistického letoviska, jeho polohu pak vybíral počítač a volba padla právě na ostrov ve tvaru šťastné sedmičky - Cancún. 23. ledna 1970  bylo město založeno mexickou vládou jako turistické letovisko a pojmenováno podle přilehlého ostrova. 20. dubna téhož roku se začalo s výstavbou. Nedlouho poté Cancún vítal první hosty. Dnes je toto lázeňské město na pobřeží státu Quantana Roo nejvyhledávanější turistickou destinací.

5 pláží v Cancúnu s certifikací Modrá vlajka

Playa Las Perlas

pro ty, kteří hledají méně přeplněná místa je tato malá pláž na začátku Hotelové Zóny ideálním místem. K dispozici je zde dětské hříště, koupelna a palmové slunečníky tkz. Palapas zdarma. Moře nabírá tyrkysových odstínů a je zcela bez vln. Ideální pro rodinny s dětmi. Parkování zdarma. Přístup je ze severní strany Holiday Inn.

Playa Chac Mool

Tato pláž je oblíbená mladšími turisty, protože se nachází v těsné blízkosti hlavních nočních klubů v Hotelové zóně. Během jarních prázdnin (USA) je obvykle jednou z nejrušnějších pláží. V blízkosti jsou plážové kluby a nákupní centrum Forum by the Sea. Pláž je pěkně široká a jsou zde mírné vlny.

Playa Marlín

Přístup k této pláži najdete mezi Plaza kukulcan a turistickou policejní stanicí. Pláž je široká a vlny jsou zde silné, hlavně při západu slunce s rostoucím přílivem. Doporučujeme ji proto navštívit v dopoledních hodinách. Playa Marlín má veškerou turistickou vybavenost.

Playa Ballenas

Dlouhá pláž s bílým pískem a silnými vlnami. Veřejný přístup k pláži je mezi Hotely Hard Rock a Secrets the Vine. Je zde možnost vodních aktivit, lehátka a slunečníky si zde můžete pronajmout.

Playa Delphinas

To nejlepší jsme si nechali nakonec. Nejbělejší a nejkrásnější pláž v Hotelové zóně. Má jeden z nejpozoruhodnějších panoramatických výhledů, kde můžete vidět různé barvy Karibského moře a úžasný východ slunce. Nachází se teměř na konci Hotelové zóny a patří mezi nejnavštěvovanější pláže. Jsou zde plážové bary, lehátka a slunečníky k pronájmu. Lze si zde také půjčit vodní skútry. Vlny jsou zde mírné až veliké. Návštěvu této pláže rozhodně doporučujeme!

Janzzi