Tipy na výlety v Cancúnu

21.04.2017

Chcete-li spojit relaxaci na krásných plážích a výlety za historií nebo jiným poznáním, určitě neuděláte chybu, když si jako místo vaší dovolené zvolíte oblast Cancúnu či jeho okolí na poloostrově Yucatan.

Pláže s jemným pískem, vstup do moře, který je bezpečný a pozvolný, azurová voda, služby na té nejlepší úrovni. Do toho započtěte bohatý noční život, luxusní restaurace, bary a světově proslulé diskotéky jsou rájem pro gurmány. 

Proslulé mayské pyramidy z 12. století přímo v hotelových zahradách. Pak není divu, že sem rok co rok přijíždí asi dva miliony turistů z celého světa. A mezi nimi i tisíce Čechů - i díky tomu, že se do Cancúnu létá přímo z Prahy či Brna a to s přestupem v Mnichově, Bruselu či Londýně. Podívejte se na výlety, které v oblasti Cancúnu doporučujeme! 

Museum pod vodní hladinou

Čtyři sta soch pod vodní hladinou najdete v největším podmořském muzeu planety v Cancúnu. V hloubce devíti metrů můžete pozorovat na čtyři sta soch v životní velikostí. Během několika let je vytvořil Jason De Caires Taylor, sochař a zároveň vášnivý potápěč. Jsou vytvořeny z materiálu, který podporuje místní ekosystém a můžou se na něm tvořit korály.

Plavba na jezeře s krokodýly

Písečnou pláž omývají vody laguny Nichupte a rozhodně stojí za to pronajmout si na jeden den loď a vydat se na průzkum vod, které jsou dál od břehu.  Když budete mít štěstí, možná potkáte nějakého toho krokodýla, proto doporučujeme se v laguně nekoupat. 

Pokud chcete romantiku, udělejte si piknik v jednom z místních altánků nebo se občerstvěte přímo v jedné z restaurací. Doporučujeme El Galeon, která od nás získává BBB (Bonito, Bueno, Barato-krásná, dobrá a levná). Nezapomeňte si ovšem repelent, komáři tu mají vždy piknik s vámi. 

Zuzzi

Nejnovější články na blogu

 

To zkoumám už dva roky a vždy jsem o něco chytřejší. Dnes jsem se na letišti dozvěděla konečně důležité informace, které pomůžou nejen mě, ale i vám. Ukážu vám jak v Mexiku nakupovat a dostávat za to peníze zpět.

Jedna z nejčastějších otázek na kterou se nás ptáte je jestli je Mexiko bezpečné, i naopak nebezpečné.

Chytat bronz na pláži, popíjet margaritu či tequilla sunrise, nakupovat. To jsou věci které v Cancúnu rozhodně dělat musíte. Co ale raději nedělat, jsme se rozhodli popsat v dnešním článku.